Անտոնիո Գուտերեշը ողջունել է Հայաստանի քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները:
Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումների ներկայիս ընթացքին, ինչպես նաև սահմանազատման գործընթացին ու ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՄԱԿ-ի և Գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի աջակցությունը խաղաղությանն ուղղված Հայաստանի ջանքերին և տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում:
Անտոնիո Գուտերեշը ողջունել է Հայաստանի քայլերը` ի նպաստ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու և խաղաղության հաստատման: Գլխավոր քարտուղարը նշել է, որ պատրաստ է իր մանդատի շրջանակում նպաստել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կայունության ամրապնդմանը:

Antonio Guterres welcomed Armenia's steps
Prime Minister Nikol Pashinyan met with UN Secretary-General Antonio Guterres in New York. The interlocutors discussed the latest developments in the region.
In this context, Prime Minister Pashinyan referred to the current course of discussions on the peace treaty between Armenia and Azerbaijan, the border demarcation process, and the RA government's "Crossroads of Peace" project.
Nikol Pashinyan highlighted the UN and Secretary General Antonio Guterres' support for Armenia's efforts to achieve peace and stability in the region.
Antonio Guterres welcomed Armenia's steps to help settle relations with Azerbaijan and establish peace. The Secretary-General noted that he is ready to contribute to strengthening stability in the South Caucasus region within the scope of his mandate.