Հայաստանի և Կիպրոսի պաշտպանության նախարարներն առանձնազրույց են ունեցել
Սեպտեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Նախարարները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության մակարդակը։ Քննարկվել են Հայաստանի ու Կիպրոսի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին, ինչպես նաև այն առավել զարգացնելուն վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը, Հայաստանի ու Կիպրոսի զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումներին և փորձի փոխանակմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Defense Ministers of Armenia and Cyprus had a private conversation
On September 25, RA Defense Minister Suren Papikyan had a private conversation with Cyprus Defense Minister Vasilis Palmas. The meeting with the extended composition of the delegations followed the private conversation.
The ministers highly appreciated the cooperation between the two countries in defense. They discussed issues related to the current course of cooperation between Armenia and Cyprus and its further development.
Several issues related to Armenia-Greece-Cyprus tripartite cooperation, ongoing reforms in the armed forces of Armenia and Cyprus, and exchange of experience were also discussed.