Միրզոյանը Գրանդիին ներկայացրել է Ադրբեջանի հետ վերջին քննարկումները
Նյու Յորքում ՄԱԿ ԳԱ 79-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Փախստականների հարցերով ՄԱԿ բարձր հանձնակատար Ֆիլիպո Գրանդիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ և Փախստականների հարցերով ՄԱԿ բարձր հանձնակատարի գրասենյակի միջև շարունակական փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղից ուղիղ մեկ տարի առաջ բռնի տեղահանված շուրջ 115 հազար հայ բնակչության առաջնային և միջնաժամկետ կարիքների հասցեագրման, ինչպես նաև երկարաժամկետ հեռանկարում ծրագրերի մշակման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացված քայլերին, այդ նպատակով միջազգային գործընկերների հետ համագործակցությանը։
Նախարար Միրզոյանը Ֆիլիպո Գրանդիին ներկայացրել է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին շրջանի քննարկումները, առանցքային հարցերի շուրջ ՀՀ մոտեցումները։

Mirzoyan presented Grandi with the latest discussions with Azerbaijan
RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the UN High Commissioner for Refugees, Filippo Grandi, in New York during the 79th session of the UN General Assembly.
The interlocutors discussed issues related to the continuous interaction between RA and the Office of the UN High Commissioner for Refugees.
Reference was made to the steps taken by the RA government to address the primary and medium-term needs of the 115,000 Armenian population who were forcibly displaced from Nagorno-Karabakh precisely one year ago, as well as to develop programs in the long-term perspective, and to cooperate with international partners for this purpose.
Minister Mirzoyan presented the latest round of discussions to Filippo Grandi on normalizing relations with Azerbaijan and the RA's approaches to key issues.