Քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը հանդիպել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Անդորրայի Իշխանապետության խորհրդարանի նախագահ Կառլես Էնսենյատ Ռեիգի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Անդորրայի միջև առկա հարաբերությունները և համագործակցության հեռանկարները։ Կարևորվել է բարձրաստիճան փոխայցելությունների և շփումների ակտիվացումը:  Մտքեր են փոխանակվել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և թվային կառավարման, առևտրատնտեսական, զբոսաշրջության և այլ ոլորտում փորձի փոխանակման և երկկողմ համագործակցության շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ կողմից իրականացվող քայլերին։ Պարույր Հովհաննիսյանը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ մանրամասներ՝ վերահաստատելով Հարավային Կովկասում կայունության հաստատման հարցում հայկական կողմի շահագրգռվածությունը և ընդգծելով խաղաղության պայմանագրի կնքման ճանապարհին արհեստական խոչընդոտներ չառաջացնելու և պայմանագիրը սեղմ ժամկետում ստորագրելու կարևորությունը:

International and regional issues were discussed
Deputy Foreign Minister of the Republic of Armenia Paruyr Hovhannisyan met with the Speaker of the Parliament of the Principality of Andorra, Carles Enseñat Reig, who is on an official visit to Armenia.
The interlocutors discussed the existing relations between Armenia and Andorra and the prospects of cooperation. The activation of high-level mutual visits and contacts was emphasized. Thoughts were exchanged on information technology and digital management, exchange of experience, and bilateral cooperation in trade, economy, tourism, and other fields.
Reference was made to the steps taken by RA in the direction of establishing peace in the South Caucasus. Paruyr Hovhannisyan presented the interlocutor with details on the process of the Armenia-Azerbaijan relations settlement, reaffirming the interest of the Armenian side in establishing stability in the South Caucasus and emphasizing the importance of not creating artificial obstacles on the way to the conclusion of the peace treaty and signing the treaty in a short period.