Մենք բարձր ենք գնահատում Նիդերլանդների աջակցությունը. Միրզոյանը հանդիպել է Վելդկամպի հետ
Սեպտեմբերի 24-ին Նյու-Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդկամպի հետ:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել օրակարգային բոլոր հիմնական հարցերի շուրջ:
Նախարար Միրզոյանը նշել է. «Մենք բարձր ենք գնահատում Նիդերլանդների կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացմանը, ԵՄ հետ համագործակցության խորացմանը ցուցաբերվող աջակցությունը, ինչն իր արտացոլումը գտավ նաև ձեր կառավարության ծրագրում։ Մեր համագործակցության խորացումը հիմնված է ընդհանուր արժեքների վրա և մենք շարունակում ենք աշխատանքները կոնկրետ մեխանիզմների կիրառման միջոցով այն խորացնելու ուղղությամբ»։
Արարատ Միրզոյանը և Կասպար Վելդկամպը քննարկել են նաև Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին առնչվող վերջին զարգացումները։

We appreciate the support of the Netherlands. Mirzoyan met with Veldkamp
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, Caspar Veldkamp, in New York on September 24.
During the meeting, ideas were exchanged on all the main issues on the agenda.
Minister Mirzoyan noted. "We highly appreciate the support provided by the Netherlands to the democratic development of Armenia and the deepening of cooperation with the EU, which was also reflected in your government's plan. The deepening of our cooperation is based on common values, and we continue to work on deepening it through specific mechanisms."
Ararat Mirzoyan and Kaspar Veldkamp also discussed the latest developments related to the security situation in the South Caucasus.