Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի և Քուվեյթի թագաժառանգի հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Քուվեյթի Պետության թագաժառանգ Նորին Վսեմություն շեյխ Սաբահ Խալեդ Ալ-Համադ աս-Սաբահի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Քուվեյթի միջև համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական և բիզնես կապերի ընդլայնումն ու այդ ուղղությամբ երկու երկրների կառավարությունների հետևողական աշխատանքը:
ՀՀ վարչապետը և Քուվեյթի թագաժառանգը հեռանկարային են համարել տնտեսության, ենթակառուցվածքների, զբոսաշրջության, առողջապահության, կրթության ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել աշխատանքները միջգերատեսչական մակարդակում:
Քուվեյթի պետության թագաժառանգը կարևորել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման ուղղությամբ Հայաստանի քայլերը և հայտնել իր երկրի աջակցությունն այդ գործընթացին: Այդ համատեքստում վարչապետը ներկայացրել է ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծն ու դրա սկզբունքները:

The meeting of the RA Prime Minister and the Crown Prince of Kuwait took place
Prime Minister Nikol Pashinyan met with His Highness Sheikh Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabah, Crown Prince of the State of Kuwait, within the framework of the 79th session of the UN General Assembly.
The interlocutors discussed issues related to the development of cooperation between Armenia and Kuwait. In particular, the parties emphasized the expansion of trade, economic, and business relations and the consistent work of the two countries' governments in this direction.
The Prime Minister of Armenia and the Crown Prince of Kuwait considered the implementation of joint projects in the fields of economy, infrastructure, tourism, healthcare, and education promising. They agreed to continue the work at the interdepartmental level.
The Crown Prince of the State of Kuwait highlighted Armenia's steps towards ensuring peace and stability in the region and expressed his country's support for that process. The Prime Minister presented the RA Government's "Crossroads of Peace" project and its principles in that context.