Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Գերմանիայի ԱԳՆ պատվիրակությանը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների հարցերի քաղաքական տնօրեն Կոնրադ Արց ֆոն Շտրաուսենբուրգին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը կարևորել է երկու երկրների համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում և բարձր է գնահատել Գերմանիայի աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող առանցքային բարեփոխումներին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման հիմնական ուղղություններին և տարածաշրջանային զարգացումներին:

Вице-премьер-министр Мгер Григорян принял политического директора по делам стран Восточной Европы, Южного Кавказа и Центральной Азии Министерства иностранных дел Федеративной Республики Германия Конрада Арца фон Штрауссенбурга. На встрече также присутствовала Чрезвычайный и Полномочный Посол Германии в Армении Клаудия Буш.
Приветствуя гостей, вице-премьер подчеркнул важность сотрудничества между двумя странами в сферах, представляющих взаимный интерес, и высоко оценил поддержку Германией ключевых реформ, реализуемых в Армении.
В ходе встречи собеседники коснулись основных направлений развития отношений РА-ЕС и региональных событий.