Միրզոյանը հանդիպել է Լանդսբերգիսի հետ
Սեպտեմբերի 23-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի ԱԳ նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում փոխգործակցության հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգի ընդլայնմանն ուղղված համատեղ աշխատանքներին, առկա հեռանկարներին։ «ՀՀ-ն շարունակում է ժողովրդավարական բարեփոխումները, մենք ակտիվորեն խորացնում ենք ԵՄ հետ համագործակցությունը բոլոր ուղղություններով, և մեծապես գնահատում ենք այս ճանապարհին Լիտվայի անկեղծ աջակցությունը,» - ընդգծել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում զարգացումների միտումների շուրջ։ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի՝ սեղմ ժամկետում ստորագրման կարևորությունը և այդ հարցում ՀՀ կողմից արտահայտված քաղաքական կամքը:

Mirzoyan met with Landsbergis
On September 23, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Lithuanian Foreign Minister Gabrielius Landsbergis within the framework of the UN General Assembly.
The interlocutors discussed issues of cooperation in bilateral and multilateral formats.
The joint work aimed at expanding the RA-EU partnership agenda and the existing perspectives was mentioned. "The Republic of Armenia continues democratic reforms. We are actively deepening cooperation with the EU in all directions and greatly appreciate Lithuania's sincere support in this way," the RA Foreign Minister emphasized.
They exchanged ideas on regional developments in the South Caucasus. Ararat Mirzoyan emphasized the importance of briefly signing the peace treaty between Armenia and Azerbaijan and Armenia's political will in this matter.