Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի բացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում ներկա է գտնվել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի ընդհանուր քննարկումների բացմանը:
Նախ տեղի է ունեցել նստաշրջանին մասնակից պետությունների ղեկավարների դիմավորման արարողությունը, վերջիններիս ողջունել է ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը:
Այնուհետև նստաշրջանի բացման ընթացքում ելույթներ են ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի նախագահ Ֆիլեմոն Յանգը, ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը, Բրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա տարբեր երկրների գործընկերների հետ:

Nikol Pashinyan attended the opening of the UN General Assembly
Prime Minister Nikol Pashinyan attended the opening of the general discussions of the 79th session of the UN General Assembly in New York.
First, the heads of state held a welcoming ceremony in the session; UN Secretary-General Antonio Guterres welcomed them.
Then, during the opening of the session, speeches were made by the President of the UN General Assembly, Philemon Young, the UN Secretary-General, Antonio Guterres, the President of Brazil, Luiz Inacio Lula da Silva, and the President of the United States, Joe Biden.
Today, Prime Minister Nikol Pashinyan will have bilateral meetings with partners from different countries.