ՊԵԿ նախագահն ու ԵՄ դեսպաններն այցելել են Մարգարայի անցակետ
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը Մարգարայի անցակետում հյուընկալել է ԵՄ երկրների դեսպաններին։ Կոմիտեի նախագահը և ԵՄ երկրների դեսպանները շրջայց են կատարել Մարգարայի անցակետի տարածքում:
Շրջայցի ընթացքում ներկայացվել են անցակետի ենթակառուցվածքների արդիականացումը, ինչպես նաև սահմանային հսկողություն իրականացնելու առանձնահատկությունները։
Մարգարայի մաքսակետում, ինչպես Հայաստանի մյուս անցակետերում, պետական սահմանային հսկողությունը նախատեսվում է իրականացնել սահմանային համալիր կառավարման սկզբունքի հիման վրա՝ «մեկ պատուհան» համակարգով։
Ներկայացվել են նաև մաքսային բարեփոխումների հիմնական ուղղությունները, այդ թվում՝ առևտրի դյուրինացումը, թվայնացումը և ենթակառուցվածքների արդիականացումը, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրերն ու արձանագրված ձեռքբերումները:
ԵՄ դեսպանները, կարևորելով ԵՄ-ՊԵԿ համագործակցությունը և ներդրված համատեղ ջանքերը, գոհունակություն են հայտնել անցակետում կատարված աշխատանքներից։

Chairman of the State Revenue Committee Rustam Badasyan hosted the ambassadors of the EU countries at the Margara checkpoint. The chairman of the committee and the ambassadors of the EU countries toured the area of the Margara checkpoint.
The modernization of the checkpoint's infrastructure and border control were presented during the tour.
At the Margara customs point, as in other checkpoints in Armenia, state border control will be carried out using the principle of complex border management with a "one-window" system.
The main directions of customs reforms, including trade facilitation, digitization, and infrastructure modernization, as well as the projects and recorded achievements within the framework of international cooperation, were also presented.
The EU ambassadors, highlighting EU-SRC cooperation and joint efforts, expressed their satisfaction with the work done at the checkpoint.