Վարչապետը շնորհավորել է Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության ազգային տոնը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սաուդյան Արաբիայի թագավոր, Զույգ սրբավայրերի պահապան Սալման բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ Սաուդին՝ Ազգային տոնի առիթով:
Շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Ձերդ Արքայական Մեծություն,
Իմ ջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և Սաուդյան Արաբիայի ժողովրդին Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կարող ենք առավել մեծ թափ հաղորդել մեր երկրների միջև երկկողմ համագործակցությանը՝ հիմնվելով դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր կարճ ժամանակահատվածում գրանցած զգալի հաջողությունների վրա:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարօրություն, իսկ Սաուդյան Արաբիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և կայունություն»։
Ազգային տոնի առիթով Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ և նախարարների խորհրդի նախագահ արքայազն Մուհամմադ բին Սալման բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ Սաուդին:
« Ձերդ Արքայական Վսեմություն,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սաուդյան Արաբիայի ժողովրդին Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Բարձր եմ գնահատում մեր երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր այս կարճ ժամանակահատվածում երկկողմ փոխգործակցության տարբեր բնագավառներում գրանցված շոշափելի առաջընթացը: Հավատացած եմ, որ համատեղ ջանքերով կարող ենք առավել ընդլայնել Հայաստան–Սաուդյան Արաբիա երկկողմ օրակարգը՝ զարգացնելով համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բազմաթիվ ոլորտներում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն թագավորության բարգավաճմանն ուղղված Ձեր ծրագրերում, իսկ Սաուդյան Արաբիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և կայուն զարգացում», - նշված է ուղերձում:

The Prime Minister congratulated the National Day of the Kingdom of Saudi Arabia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the King of Saudi Arabia, Custodian of the Two Holy Shrines, Salman bin Abd Al-Aziz Al Saud, on the occasion of the National Day.
The congratulatory message states:
"Your Royal Highness,
I warmly congratulate you and the people of Saudi Arabia on the National Day of the Kingdom of Saudi Arabia.
With joint efforts, we can give incredible momentum to bilateral cooperation between our countries based on the significant successes achieved in a short period since the establishment of diplomatic relations.
Taking this opportunity, I wish you good health and well-being, as well as peace and stability, to the friendly people of Saudi Arabia."
On the national holiday, Nikol Pashinyan congratulated Prince Muhammad bin Salman bin Abd Al-Aziz Al Saud, Crown Prince of Saudi Arabia and Chairman of the Council of Ministers.
I warmly congratulate you and the people of Saudi Arabia on the occasion of the Kingdom's National Day.
I highly appreciate the tangible progress registered in various spheres of bilateral interaction in this short period since the establishment of diplomatic relations between our countries. With joint efforts, we can further expand the Armenia-Saudi Arabia bilateral agenda by developing cooperation in many areas of mutual interest.
Taking this opportunity, I wish you good health and success in your projects aimed at the kingdom's prosperity, prosperity, and sustainable development to the friendly people of Saudi Arabia," the message said.