Այսօր, առավել քան երբևէ, մենք պարտավոր ենք նոր եռանդով աշխատել․ Տիգրան Ավինյանի ուղերձը
Այսօր մենք տոնում ենք Հայաստանի Հանրապետության անկախության 33-րդ տարեդարձը։ Այս ճանապարհը ուղեկցվել է բազում փորձություններով ու դժվարություններով, սակայն մենք կարողացել ենք ամուր մնալ՝ հանուն մեր արժանապատիվ ապագայի։
Անկախությունը մեր ժողովրդի համար վերածննդի պահ էր՝ ապագան կերտելու հնարավորություն։
Այսօր, առավել քան երբևէ, մենք պարտավոր ենք նոր եռանդով աշխատել, միասնական լինել, որպեսզի ամրապնդենք մեր պետությունը, զարգացնենք մեր քաղաքները և ապահովենք բարեկեցություն յուրաքանչյուր հայաստանցու համար։
Մեր երեխաներին թողնելով ինքնիշխան ու զարգացող երկիր, մենք վստահ ենք, որ նրանք կշարունակեն պահպանել ու պաշտպանել մեր արժեքներն ու անկախությունը։ Միասնականությունը և միմյանց նկատմամբ փոխադարձ հարգանքը մեր ապագայի գրավականն է։

Today, more than ever, we must work with renewed vigor. Tigran Avinyan's message
Today, we celebrate the 33rd anniversary of the Republic of Armenia's independence. Many trials and difficulties accompanied this path, but we managed to stay strong for the sake of our dignified future.
Independence was a moment of rebirth for our people, an opportunity to build the future.
Today, more than ever, we are obliged to work with new energy and be united to strengthen our state, develop our cities, and ensure the well-being of every Armenian.
Leaving our children a sovereign and developing country, we are confident they will continue to preserve and protect our values ​​and independence. Unity and mutual respect is the key to our future.