Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ, հաղորդում է Tengrinews.kz-ն։
«Երկրի ղեկավարն իր շնորհավորական հեռագրում նշել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Հայաստանը մեծ հաջողությունների է հասել պետականաշինության, քաղաքացիների բարեկեցության ապահովման և միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, հետևելով բարեկամության և փոխշահավետ համագործակցության ոգուն, հաստատել է իր հավատարմությունը ղազախ-հայկական հարաբերությունների համակողմանի ամրապնդմանը։ Նախագահը հաջողություն է մաղթել Հայաստանի ղեկավարին պետական ​​պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և առաջընթաց։

Tengrinews. kz reports that President of Kazakhstan Kasim-Zhomart Tokayev congratulated RA Prime Minister Nikol Pashinyan on the Independence Day of the Republic of Armenia.
"The head of the country noted in his congratulatory telegram that under the leadership of Prime Minister Nikol Pashinyan, Armenia has achieved great success in state building, ensuring the well-being of its citizens and strengthening its international reputation," the message reads.
Kasim-Zhomart Tokayev, following the spirit of friendship and mutually beneficial cooperation, confirmed his commitment to the comprehensive strengthening of Kazakh-Armenian relations. The President wished the leader of Armenia success in responsible state activities and prosperity and progress for the people of Armenia.