Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ, հաղորդում է Tengrinews.kz-ն։
«Երկրի ղեկավարն իր շնորհավորական հեռագրում նշել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Հայաստանը մեծ հաջողությունների է հասել պետականաշինության, քաղաքացիների բարեկեցության ապահովման և միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, հետևելով բարեկամության և փոխշահավետ համագործակցության ոգուն, հաստատել է իր հավատարմությունը ղազախ-հայկական հարաբերությունների համակողմանի ամրապնդմանը։ Նախագահը հաջողություն է մաղթել Հայաստանի ղեկավարին պետական ​​պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և առաջընթաց։

Касым-Жомарт Токаев поздравил Никола Пашиняна
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев поздравил Премьер-министра РА Никола Пашиняна по случаю Дня независимости Республики Армения, сообщает Tengrinews.kz.
"В поздравительной телеграмме глава страны отметил, что под руководством премьер-министра Никола Пашиняна Армения добилась больших успехов в государственном строительстве, обеспечении благосостояния своих граждан и укреплении своего международного авторитета", - говорится в сообщении.
Касым-Жомарт Токаев, руководствуясь духом дружбы и взаимовыгодного сотрудничества, подтвердил свою приверженность всестороннему укреплению казахстанско-армянских отношений. Президент пожелал лидеру Армении успехов в ответственной государственной деятельности, а народу Армении - процветания и прогресса.