Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Սլովակիայի միջև համագործակցության հեռանկարները
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Սլովակիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միրոսլավ Հացեկին ու պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Միլան Շինտային:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Շինտային՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Սլովակիայի միջև համագործակցության հեռանկարներն ու այն զարգացնելու պատրաստակամություն են հայտնել, անդրադարձել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։

Prospects of cooperation between Armenia and Slovakia in the field of defense were discussed
On September 19, RA Defense Minister Suren Papikyan received Miroslav Hatsek, Slovakia's Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, and Colonel Milan Shinta, the newly appointed Defense Attaché.
The Minister of Defense congratulated Colonel Shinta on his assumption of office and wished him success.
During the meeting, the parties discussed the prospects of cooperation between Armenia and Slovakia in the defense field and expressed their willingness to develop it. They also touched on issues related to regional security.