Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԳԴՀ Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Մենք կարեւորում ենք Գերմանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների կայուն զարգացումը եւ միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումը»,- ողջունելով պատվիրակությանը Հայաստանի խորհրդարանում՝ ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը՝ հավելելով, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները դինամիկ զարգացում են ապրում:
Ռուբեն Ռուբինյանը հանձնաժողովի նախագահի խնդրանքով ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել առկա մարտահրավերների մասին: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

Ruben Rubinyan received the Chairman of the Foreign Relations Committee of the GDR Bundestag
On September 19, Ruben Rubinyan, the deputy speaker of the national assembly, received a delegation led by Michael Roth, the Chairman of the foreign relations committee of the Bundestag of the Federal Republic of Germany.
"We attach importance to the stable development of friendly relations with Germany and the deepening of inter-parliamentary cooperation," said Ruben Rubinyan, welcoming the delegation to the Armenian parliament, adding that the relations between the two countries are developing dynamically.
At the request of the commission's Chairman, Ruben Rubinyan presented the region's security situation and discussed the existing challenges. Reference was made to the process of regulating Armenia-Turkey relations.