Խաչատուրյանը դեսպանի հետ քննարկել է ՀՀ-ի և Սիերա Լեոնեի համագործակցության հարցեր
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Սիերա Լեոնեի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալի Բադարա Կամարայի հետ:
Հանրապետության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքի համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շեշտել է, որ կարևորում է երկու երկրների միջև առկա համագործակցային ներուժի բացահայտմանն ուղղված ջանքերի ներդրումը, մասնավորապես՝ տնտեսության ոլորտում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Սիերա Լեոնեի միջև համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ հարցեր:
Հանրապետության նախագահն իր խոսքում նշել է, որ Հայաստանը վերջին տարիներին խթանում է հարաբերություններն աֆրիկյան երկրների հետ համագործակցային նոր ուղիներ որոնելով:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային իրողությունների շուրջ՝ երկուստեք ընդգծելով կայուն և հարատև խաղաղության հաստատման կարևորությունը:

Khachaturyan discussed issues of cooperation between Armenia and Sierra Leone with the ambassador
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Sierra Leone to Armenia, Ali Badara Kamara, for a farewell meeting.
The President of the Republic thanked the ambassador for his work during the diplomatic mission and wished him success in his future activities.
The ambassador, thanking for the reception, emphasized that he attaches importance to the investment of efforts to identify the existing cooperative potential between the two countries, particularly in the economic sphere.
The meeting discussed issues related to expanding cooperation between Armenia and Sierra Leone.
In his speech, the President of the Republic noted that in recent years, Armenia has been promoting relations with African countries by searching for new ways of cooperation.
The parties exchanged views on regional realities, emphasizing the importance of establishing a stable and lasting peace.