Ադրբեջանն անհանգստացած է, որովհետև ՀՀ ԶՈՒ-ում իրականացվում են լայնածավալ ծրագրեր. Քոչարյան
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը կարծում է, որ Ադրբեջանն անհանգստացած է, որովհետև Հայաստանի կառավարությունը և զինված ուժերն իրականացնում են լայնածավալ ծրագրեր՝ անվտանգության մակարդակը մի քանի աստիճանով բարձրացնելու ուղղությամբ․
«Շատ բնական է, որ Ադրբեջանն անհանգստացած է, որովհետև 1990-ական թվականներին պարտություն է կրել։ Հետո՝ 2020թ․ պատերազմում, արձանագրեց հաջողություն, հաղթեց, և հիմա անհանգստացած են, թե ապագայում ինչ է լինելու։ Բայց մեր խնդիրը մեր անվտանգությունը բարձրացնելն է։ Մենք էլ ենք անհանգստացած Ադրբեջանի կողմից մեծածավալ սպառազինության ձեռքբերմամբ։ Եթե ժամանակին Հայաստանի նախկին իշխանություններն անհանգստացած լինեին, 44-օրյա պատերազմի ընթացքում մեր պահեստները լիքը կլինեին, մեր զորակոչային ռեսուրսը կլիներ ավելի պատրաստված, ոչ թե կկանգնեինք բանկա-բութուլկեքի հետևում»,- ասել է նա։

Azerbaijan is worried because large-scale programs are being implemented in the RA Armed Forces. Kocharian
Andranik Kocharyan, Chairman of the Standing Committee on Defense and Security of the National Assembly, believes that Azerbaijan is worried because the Armenian government and the armed forces are implementing large-scale programs to increase security by several degrees.
"It is natural that Azerbaijan is worried because it suffered a defeat in the 1990s. Then, in the 2020 war, he recorded success and won, and now they are worried about what will happen. But our task is to increase our security. We are also worried about the acquisition of large-scale weapons by Azerbaijan. If the former authorities of Armenia had been worried, during the 44-day war, our warehouses would have been full; our conscription resource would have been more prepared instead of standing behind a can bottleneck," he said.