Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Նիդերլանդների դեսպանին
Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության նորանշանակ դեսպան տիկին Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերին:
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ Հայաստան-Նիդերլանդներ երկկողմ հարաբերություններն ու համագործակցությունը կշարունակեն զարգանալ նույն ինտենսիվությամբ:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են ՀՀ-ՆԹ երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման հնարավորություններն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Վերոնշյալի շրջանակներում կարևորվել է Նիդերլանդների կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին:

On September 16, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, received the newly appointed Ambassador of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia, Mrs. Marieke Monroy-Winter.
Secretary of the Security Council of RA Armen Grigoryan congratulated the ambassador on his appointment to a responsible position and expressed hope that Armenia-Netherlands bilateral relations and cooperation will continue to develop with the same intensity.
At the meeting, the parties discussed the possibilities of further development of RA-NT bilateral relations on both bilateral and multilateral platforms.
In the framework of the above, the continuous support provided by the Netherlands to the democratic reforms implemented in Armenia was highlighted.