Վարչապետը տիկնոջ հետ այցելել է Գյուղական կյանքի և ավանդույթների 11-րդ փառատոն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ, այցելել է Գյուղական կյանքի և ավանդույթների 11-րդ  փառատոն, որն այս տարի անցկացվում է  Ձորաղբյուրի Ուսուցման Կանաչ կենտրոնում: Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված արտադրանքին, հետաքրքրվել մասնակից ընկերությունների ծրագրերով, առկա խնդիրներով:
Փառատոնի նպատակն է նպաստել Հայաստանում կայուն գյուղատնտեսության  և գյուղական համայնքների զարգացմանը: Այն  յուրօրինակ հարթակ է ֆերմերների, արտադրողների, վերամշակողների, գնորդների,  տարբեր կազմակերպությունների ու հնարավոր ներդրողների համար՝ փորձի փոխանակման, համագործակցության և  նոր շուկաներ գտնելու: Այս տարվա Բերքի փառատոնին մասնակցում  են ավելի քան 200 օրգանական և բնական գյուղմթերք արտադրողներ, ֆերմերային խմբեր, գյուղատնտեսության ոլորտի ձեռներեցներ և կանանց խմբեր Հայաստանի բոլոր մարզերից և այլ երկրներից: Գյուղական կյանքի և ավանդույթների փառատոնում ցուցադրվել են նաև հեռավոր մարզերի արհեստագործների կողմից պատրաստված ձեռագործ աշխատանքները և այլ իրեր: Կտրվեն մրցանակներ և նվերներ` Լավագույն ֆերմերային/կանանց խումբ, Լավագույն երիտասարդական խումբ և Լավագույն ձեռներեց անվանակարգերում:

Премьер-министр посетил с супругой 11-й Фестиваль сельской жизни и традиций
Премьер-министр Никол Пашинян с супругой Анной Акопян посетил 11-й фестиваль сельской жизни и традиций, который в этом году проходит в Центре зеленого обучения Дзорахбюра. Глава правительства осмотрел стенды, ознакомился с представленной продукцией, поинтересовался программами компаний-участников, существующими проблемами.
Цель фестиваля – внести вклад в развитие устойчивого сельского хозяйства и сельских общин в Армении. Это уникальная платформа для фермеров, производителей, переработчиков, покупателей, различных организаций и потенциальных инвесторов для обмена опытом, сотрудничества и поиска новых рынков. В этом году в Фестивале урожая принимают участие более 200 производителей органической и натуральной сельскохозяйственной продукции, фермерских групп, сельскохозяйственных предпринимателей и женских групп из всех регионов Армении и других стран. На фестивале сельской жизни и традиций также были представлены изделия народных промыслов и другие изделия, изготовленные ремесленниками из отдаленных регионов. Призы и подарки будут вручены в категориях «Лучшая фермерская/женская группа», «Лучшая молодежная группа» и «Лучший предприниматель».