Հայկական ժողովրդավարությունը շարունակելու է գտնվել բարձր մակարդակի վրա․ Ալեն Սիմոնյան
Ժողովրդավարությունն արժեք է, նվաճում, պետությունների զարգացման խթան, առանց որի շատ երկրներ լճանում են ու հետ մնում արագ փոփոխվող աշխարհից:
2018 թվականի թավշյա, ոչ բռնի, ժողովրդական հեղափոխությունից հետո Հայաստանի Հանրապետությունը եւս բռնել է ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղին, ու մեր քաղաքական թիմը շարունակելու է անշեղորեն գնալ այդ ճանապարհով:
Վստահեցնում եմ, որ հայկական ժողովրդավարությունն առաջիկայում եւս շարունակելու է գտնվել բարձր մակարդակի վրա` մնալով կայուն, աննահանջ ու որպես հաջողված օրինակ ժողովրդավարության ճանապարհը նոր բռնող երկրների համար:

Послание Председателя НС РА Алена Симоняна по случаю Международного дня демократии:
Демократия – это ценность, достижение, стимул развития государств, без которой многие страны стагнируют и отстают от быстро меняющегося мира.
После бархатной ненасильственной народной революции 2018 года Республика Армения также встала на путь демократических реформ, и наша политическая команда продолжит неуклонно идти по этому пути.
Уверяю вас, что армянская демократия и в ближайшем будущем продолжит находиться на высоком уровне, оставаясь стабильной, непоколебимой и являющейся успешным примером для стран, которые только начинают путь демократии.