Բագրատ Գալստանյանը հանդիպել է Քոչարյանի և Սարգսյանի հետ
«Սրբազան պայքարի` 2024թ. սեպտեմբերի 22-ին Երևանի մարզահամերգային համալիրում կայանալիք մեծ հավաքին ընդառաջ Շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը հանդիպել է հայաստանյան և արցախյան քաղաքական դաշտի ուժերի, կուսակցությունների, ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հետ:
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ` վերջինի գրասենյակի կողմից ներկայացված հարգելի պատճառներով, հանդիպում դեռևս չի եղել»,- այս մասին ասվում է շարժման տելեգրամյան ալիքում արված հրապարակման մեջ։

В преддверии большого собрания «Священной борьбы – 2024, которое состоится 22 сентября в Ереванском спортивно-концертном комплексе, лидер Движения архиепископ Баграт Галстанян встретился с силами и партиями политического поля Армении и Арцаха, вторым и третьим президентами республики Армении Робертом Кочаряном и Сержем Саргсяном.
Встреча с первым президентом Республики Армения Левоном Тер-Петросяном не состоялась по уважительным причинам, представленным администрацией последнего", - говорится в публикации, сделанной на телеграм-канале движения.