«Եթե առևտուրը ԱՄՆ-ի հետ լիներ 80%, նորից կխոսեի դիվերսիֆիկացիայի մասին»
«Մեզ համար տնտեսության դիվերսիֆիկացիան կենսական անհրաժեշտություն է, և էական չէ, թե մեր երկրի առևտուրը որևէ երկրի հետ ինչքան կլինի». լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«Եթե մեր երկրի առևտուրը ԱՄՆ-ի հետ լիներ 80%, մնացած աշխարհի հետ՝ 20, ես նորից կխոսեի դիվերսիֆիկացիայի մասին»,- ասաց Պապոյանը։
Ըստ նրա՝ դիվերսիֆիկացիան մի գործընթաց է, որի արդյունքում արտահանումն ու ներմուծումը ոչ թե մեկ տեղից է կախված, այլ բազմաթիվ․ «Այս առումով աշխարհում ինքնաբավ պետություններ չկան»։

"If the trade with the USA were 80%, I would talk about diversification again"
"For us, the diversification of the economy is a vital necessity, and it is not important how much our country trades with any country." Economy Minister Gevorg Papoyan said this at a press conference.
"If our country's trade with the USA were 80%, with the rest of the world - 20%, I would talk about diversification again," Papoyan said.
According to him, diversification is a process, so exports and imports are not independent of one place but of many. "In this sense, there are no self-sufficient states in the world."