Միրզոյանը ներկայացրել է խաղաղության հասնելու Հայաստանի քայլերը
Սպետեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հադիպում է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ եվրոպական կենսակերպի խթանման հարցերով հանձնակատար Մարգարիտիս Սխինասի հետ: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԵՄ գործընկերության օրակարգային հարցեր:
Նախարար Միրզոյանն իր գոհունակությունն է հայտնել այսօր ՀՀ-ԵՄ վիզաների ազատականացման երկխոսության մեկնարկի կապակցությամբ՝ ընդգծելով վերջինիս կարևորությունը թե՛ որպես քաղաքական ուղերձ, թե՛ գործողություն՝ միտված ՀՀ քաղաքացիների համար շոշափելի արդյունքի ապահովմանը:
Արարատ Միրզոյանը և Մարգարիտիս Սխինասը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացմանն ուղղված համատեղ ջանքերի, «Հայաստանի դիմակայունության և աճի» ծրագրի արդյունավետ կյանքի կոչման, ժողովրդավարական բարեփոխումների շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր: Նախարար Միրզոյանը գործընկերոջն է ներկայացրել Հարավային Կովկասում խաղաղության հասնելու Հայաստանի քայլերը:

On September 9, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan met with the Vice President of the European Commission, Commissioner for Promotion of European Lifestyle Margaritis Schinas. The interlocutors discussed agenda issues of the Armenia-EU partnership.
Minister Mirzoyan expressed his satisfaction with today's start of the RA-EU visa liberalization dialogue, emphasizing its importance both as a political message and as an action aimed at ensuring a tangible result for RA citizens.
Ararat Mirzoyan and Margaritis Skhinas exchanged thoughts on joint efforts to further deepen the RA-EU partnership, effectively implement the "Armenia's Resilience and Growth" program, and implement democratic reforms.
The interlocutors also discussed regional security issues. Minister Mirzoyan presented to his colleague Armenia's steps to achieve peace in the South Caucasus.