Փաշինյանը և Բետելը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և արտաքին առևտրի նախարար Քսավյե Բետելի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Բետելի այցը Հայաստան՝ նշելով, որ այն լավ հնարավորություն է քննարկելու Հայաստան-Լյուքսեմբուրգ հարաբերությունների օրակարգային հարցերն ու փոխգործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները: Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել «Երևանյան երկխոսություն» համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար:
Լյուքսեմբուրգի արտաքին գործերի և արտաքին առևտրի նախարարը կարևորել է Հայաստանի հետ քաղաքական և տնտեսական կապերի հետևողական զարգացումն ու ընդլայնումը: Քսավյե Բետելն ընդգծել է հայ գործընկերների հետ սերտ երկխոսության փաստը՝ համոզմունք հայտնելով, որ երկկողմ փոխգործակցությունը հետևողականորեն կամրապնդվի:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերություններին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումների, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային նշանակության այլ հարցերի շուրջ:

Pashinyan and Bettel discussed issues related to RA-EU relations
Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation headed by Xavier Bettel, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and Foreign Trade of Luxembourg.
The Prime Minister welcomed Mr. Bettel's visit to Armenia, noting that it is an excellent opportunity to discuss agenda issues of Armenia-Luxembourg relations and prospects for further development of cooperation. Nikol Pashinyan thanked me for accepting the invitation to participate in the "Yerevan Dialogue" conference.
The Minister of Foreign Affairs and Foreign Trade of Luxembourg emphasized the consistent development and expansion of political and economic relations with Armenia. Xavier Bettel emphasized close dialogue with Armenian partners, expressing his belief that bilateral cooperation will be consistently strengthened.
The interlocutors discussed issues related to Armenia-European Union relations. They exchanged thoughts on the Armenia-Azerbaijan peace treaty and other issues of regional and international importance.