«Երրորդ ուժի ներկայությունը կամ վերահսկողությունը բացառվում է». ԱԳ նախարար
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է Սյունիքով Ադրբեջանը Նախիջևանին կապող ճանապարհը մասնավոր պահնորդական ընկերության հսկողությանը հանձնելու հնարավորությանը։
Ըստ Միրզոյանի՝ որևէ բան, որ ենթադրում է միջանցքի ստեղծում, որի վերահսկողությունը այլ կողմի կհանձնվի, իրենք չեն քննարկում․ «Մենք ասել ենք, որ երրորդ ուժերի ներկայությունը և երրորդ ուժերի կողմից վերահսկողությունը բացառվում է․ մեզ համար դա անընդունելի է։ Մեր այս դիրքորոշման մեջ ոչինչ չի փոխվել»։
Ըստ նրա՝ որպեսզի մարդկանց մոտ անվտանգությունը ևս մեկ աստիճանով ավելանա, կարող են երկու երկրներում ներգրավել արտոնագրված մասնավոր պահնորդական ընկերության, որն, օրինակ, գնացքի մեջ կարող է ուղեկցել բեռները կամ ուղևորներին. -

"The presence or control of a third force is excluded." Minister of Foreign Affairs
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan referred to the possibility of transferring the road connecting Azerbaijan to Nakhichevan through Syunik to the control of a private holding company.
According to Mirzoyan, they do not discuss anything that implies the creation of a corridor, the control of which will be handed over to another party. "We have said that the presence of third forces and control by third forces is excluded. It is unacceptable for us. Nothing has changed in our position."
According to him, to increase people's safety by another level, they can involve a licensed private security company in both countries, which, for example, can accompany cargo or passengers on the train.