«Երևանը և Դուշանբեն կապված են ջերմ և բարեկամական հարաբերություններով». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի էմոմալի Ռահմոն,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Երևանը և Դուշանբեն կապված են ջերմ և բարեկամական հարաբերություններով, որոնք դարձել են բոլոր ոլորտներում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող կառուցողական փոխգործակցության հիմքը։
Վստահ եմ, որ երկկողմ արդյունավետ շփումներն այսուհետ ևս կնպաստեն Հայաստանի Հանրապետության և Տաջիկստանի Հանրապետության միջև համագործակցության ներուժի արդյունավետ իրականացմանն ու ընդլայնմանը։
Այս նշանակալից օրը մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Էմոմալի Ռահմոն, քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարգավաճում»։

"Warm and friendly relations connect Yerevan and Dushanbe." Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Republic of Tajikistan, Emomali Rahmon, on Independence Day. The message says:
"Dear Emomali Rahmon,
Please accept my sincere congratulations on the Independence Day of the Republic of Tajikistan.
Yerevan and Dushanbe are connected by warm and friendly relations, which have become the basis of constructive interaction and mutual interest in all fields.
Influential bilateral contacts will further contribute to effectively implementing and expanding the cooperation potential between the Republic of Armenia and the Republic of Tajikistan.
On this significant day, I wish you, dear Emomali Rahmon, good health and all the best, and prosperity and prosperity to the friendly people of Tajikistan."