Կարևորվել է հայ-դանիական խորհրդարանական համագործակցության զարգացումը
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը և փոխնախագահ Մերի Գալստյանը հանդիպել են դանիացի պատգամավոր Շյուրդուր Սկաալեի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին` Արման Եղոյանը կարևորել է հայ-դանիական խորհրդարանական համագործակցության զարգացումը:
Խոսելով Հայաստան-Եվրամիություն խորացող գործակցությունից` հանձնաժողովի նախագահն արժևորել է այդ գործընթացում դանիական փորձառությունը: Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի արդյունավետ կիրարկմանը, դրա վերաբերյալ խորհրդարանական վերահսկողությանը:
ԱԺ պատգամավորները բարձրաձայնել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված հայերի` առաջնահերթ լուծում պահանջող խնդիրները` դրանց կարգավորման հարցում կարևորել միջազգային գործընկերների և կազմակերպությունների աջակցությունը: Հանձնաժողովի փոխնախագահ Մերի Գալստյանը հյուրերի ուշադրությունը հրավիրել է Լեռնային Ղարաբաղի պատմամշակութային ժառանգության պահպանման հարցին:

The development of Armenian-Danish parliamentary cooperation was highlighted
The Chairman of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly, Arman Yeghoyan, and Vice-Chancellor, Mary Galstyan, met with the delegation led by the Danish MP Sjúrður Skaale. Welcoming the guests, Arman Yeghoyan highlighted the development of Armenian-Danish parliamentary cooperation.
Speaking about the deepening cooperation between Armenia and the European Union, the commission's chairman valued the Danish experience. Reference was also made to the effective implementation of the RA-EU Comprehensive and Extended Partnership Agreement and the parliamentary control over it.
The members of the National Assembly have raised the issues of forcibly displaced Armenians from Nagorno-Karabakh, which require a priority solution. They emphasize the support of international partners and organizations in their settlement. Vice-chairman of the commission, Meri Galstyan, drew the guests' attention to the issue of preserving the historical and cultural heritage of Nagorno-Karabakh.