3+3 ձևաչափով ԱԳ նախարարների հանդիպման օրը որոշված է. Իրանի դեսպան
Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի հարցին ի պատասխան հայտնել է, թե Թուրքիայում կայանալիք «3+3» ձևաչափով արտգործնախարարների հանդիպման օրը որոշված է.
«Հստակ ժամկետ կա, դիվանագիտական ուղիներով այդ մասին կհայտարարվի»,– ասել է նա։
Դեսպանը նաև նշել է, թե Իրանը դեմ է, որ Սյունիքով Ադրբեջանը Նախիջևանին կապող ճանապարհի վերահսկողությունը սահմանեն այլ երկրների ներկայացուցիչներ. «Մենք կողմ ենք, որ այն, ինչ կատարվում է, լինի Հայաստանի ինքնիշխանության ներքո։ Ցանկացած վերահսկողություն պետք է լինի Հայաստանի կողմից, և մենք դեմ ենք, որ այլ երկրներից գան այստեղ ու փորձեն ինչ-որ անվտանգություն և վերահսկողություն սահմանել»։
Նա վերահաստատել է, որ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը «կարմիր գիծ է» Իրանի համար. «Այն երազները, որոնք ոմանք տեսնում են Հայաստանի մասին, այդ թվում, այսպես կոչված, «միջանցքի» տեսքով, իրականություն չեն դառնա»,– ասել է դեսպանը։

The date of the foreign ministers' meeting in the 3+3 format has been decided. Ambassador of Iran
Iran's Ambassador to Armenia Mehdi Sobhani said in response to "Sputnik Armenia" that the date of the "3+3" format meeting of foreign ministers in Turkey has been decided.
"There is a clear deadline; it will be announced through diplomatic channels," he said.
The ambassador also noted that Iran is against the control of the road connecting Azerbaijan to Nakhichevan through Syunik by representatives of other countries. "We are in favor of what is happening under Armenia's sovereignty. Any control should be from Armenia, and we are against other countries coming here and trying to establish some security and control."
He reaffirmed that the territorial integrity of Armenia is a "red line" for Iran. "The dreams that some people see about Armenia, including the so-called "corridor," will not come true," the ambassador said.