«Կոպիրկինը խորը մոլորության մեջ է». Եղոյան
ԱԺ եվրոինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն անդրադարձել է ՌԴ դեսպան Կոպիրկինի հայտարարությանը, թե ԵՄ քաղաքացիական նախաձեռնությունն իրականում հետախուզական տվյալներ է հավաքագրում․
«Պարոն Կոպիրկինը խորը մոլորության մեջ է ու շատ սխալ տեղեկություն և պատկերացում ունի ԵՄ դիտորդական առաքելության մասին։ Եվ ընդհանրապես, ոչ բոլոր օտար ներկայություններն են որևէ պետությունում զբաղված հետախուզական տվյալներ հավաքելով»,- ասել է նա։
Եղոյանը նշել է նաև, որ Հայաստանը վաղուց մեկնարկել է եվրոինտեգրումը. «Մեկնարկած է վաղուց, չե՞ք տեսնում․ Եվրոջասթի հետ համաձայնագիր ենք վավերացնում, վիզաների ազատականացման երկխոսություն է սկսվում»,- ասել է նա։

Председатель постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Арман Егоян сослался на заявление посла России Копыркина о том, что гражданская инициатива ЕС фактически занимается сбором разведывательных данных.
«Господин Копыркин глубоко заблуждается и имеет очень неправильную информацию и представление о наблюдательной миссии ЕС. И вообще, не все иностранные присутствия занимаются сбором разведданных в каком-либо государстве ", - сказал он.
Егоян также отметил, что Армения давно начала европейскую интеграцию. «Это началось очень давно, разве не заметно? Мы ратифицируем соглашение с Евроюстом, начинается диалог по визовой либерализации ", - сказал он.