«Կոպիրկինը խորը մոլորության մեջ է». Եղոյան
ԱԺ եվրոինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն անդրադարձել է ՌԴ դեսպան Կոպիրկինի հայտարարությանը, թե ԵՄ քաղաքացիական նախաձեռնությունն իրականում հետախուզական տվյալներ է հավաքագրում․
«Պարոն Կոպիրկինը խորը մոլորության մեջ է ու շատ սխալ տեղեկություն և պատկերացում ունի ԵՄ դիտորդական առաքելության մասին։ Եվ ընդհանրապես, ոչ բոլոր օտար ներկայություններն են որևէ պետությունում զբաղված հետախուզական տվյալներ հավաքելով»,- ասել է նա։
Եղոյանը նշել է նաև, որ Հայաստանը վաղուց մեկնարկել է եվրոինտեգրումը. «Մեկնարկած է վաղուց, չե՞ք տեսնում․ Եվրոջասթի հետ համաձայնագիր ենք վավերացնում, վիզաների ազատականացման երկխոսություն է սկսվում»,- ասել է նա։

"Kopyrkin is deeply delusional." Yehoyan
Arman Yeghoyan, the Chairman of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly, referred to Russian Ambassador Kopirkin's statement that the EU civil initiative collects intelligence data.
"Mr. Kopirkin is delusional and has wrong information and ideas about the EU observation mission. And in general, not all foreign presences are busy collecting intelligence data in any country," he said.
Yeghoyan also noted that Armenia started its European integration a long time ago. "It started a long time ago, don't you see? We are ratifying an agreement with Eurojust, and a dialogue on visa liberalization is starting," he said.