ԱՄՆ-ն ավելացնում է Հայաստանին տրամադրվող ներդրումները
ԱՄՆ-ն 130 մլն դոլարով ավելացնում է ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից Հայաստանին տրամադրվելիք ներդրումը՝ հասցնելով 250 մլն դոլարի։
«Լրացուցիչ ֆինանսական հատկացումները նախատեսվում է ուղղել արդյունավետ և հաշվետու կառավարման ինստիտուցիոնալացմանը, քաղաքացիական մասնակցությանը՝ հանուն ժողովրդավարական համախմբման, տնտեսական կառավարման ուժեղացմանը, թիրախային ոլորտների մրցունակության բարձրացմանը, բնական պաշարների կայուն կառավարման բարելավմանը:
Փոփոխության նախագծի ստորագրումը կնպաստի համաձայնագրով սահմանված հիմնական նպատակների իրականացմանը՝ արդյունավետ և հաշվետու կառավարման, ժողովրդավարական ձեռքբերումները պահպանելու, ինչպես նաև տնտեսական մարտահրավերները հաղթահարելու ուղղություններով»,- նշված է որոշման հիմնավորումներում:

The US is increasing its investments in Armenia
The USA increased the contribution provided by USAID to Armenia by 130 million dollars, bringing it to 250 million dollars.
"Additional financial allocations are planned to be directed to the institutionalization of efficient and accountable management, civil participation for the sake of democratic consolidation, strengthening of economic governance, increasing the competitiveness of target sectors, improving the sustainable management of natural resources.
The signing of the amendment project will contribute to realizing the main goals set by the agreement, in the directions of effective and accountable governance, maintaining democratic achievements, and overcoming economic challenges," the justifications of the decision state.