Միրզոյանն անդրադարձել է պարենային անվտանգության ապահովմանը միտված քայլերին
Սեպտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Չու Դոնգյուի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ՀՀ և ՊԳԿ միջև ընթացիկ համագործակցության և վերջինիս ընդլայնման հարցերի:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունն իրականացնում է ակտիվ քայլեր՝ միտված պարենային անվտանգության ապահովմանը, գյուղատնտեսության ոլորտի արդիականացմանը, ինչպես նաև ոլորտի զարգացմանն ուղղված նորարարությունների առավել արդյունավետ օգտագործմանը:
Հիշատակելով ՊԳԿ աջակցությամբ մշակված 2020-2030թթ. ռազմավարությունը և արդեն իսկ իրականացվող ծրագրերը՝ Արարատ Միրզոյանը շեշտել է հայկական կողմի հետաքրքրվածությունը համատեղ ջանքերով նպաստել փոխգործակցության հետագա խորացմանը:

Мирзоян коснулся шагов, направленных на обеспечение продовольственной безопасности
3 сентября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян встретился с генеральным директором Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН Чу Дунъюем.
Собеседники коснулись вопросов текущего сотрудничества РА и ФАО и его расширения.
Министр Мирзоян подчеркнул, что правительство РА предпринимает активные шаги, направленные на обеспечение продовольственной безопасности, модернизацию аграрного сектора, а также более эффективное использование инноваций, направленных на развитие отрасли.
Упомянув разработанную при поддержке ФАО стратегию на 2020-2030 годы и реализуемые проекты, Арарат Мирзоян подчеркнул заинтересованность армянской стороны в способствовании дальнейшему углублению сотрудничества совместными усилиями.