Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի
Սեպտեմբերի 3-ին Բլեդի ռազմավարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Յակուբ Վիշնևսկիի հետ։
Վահան Կոստանյանը և Յակուբ Վիշնևսկին մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում և տարբեր ձևաչափերով համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ։ Կարևորվել է միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության ամրապնդումը, այդ համատեքստում մտքեր են փոխանակվել փոխադարձ աջակցության հնարավորությունների վերաբերյալ։
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերության հետագա խորացման և ընդլայնման հնարավորությունները։ Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի։ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը իր լեհ գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով հայկական կողմի մոտեցումներն առանցքային հարցերի շուրջ։

Reference was made to regional security issues
On September 3, RA Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Polish Deputy Minister of Foreign Affairs Jakub Wisniewski at the Bled Strategic Forum.
Vahan Kostanyan and Yakub Vishnevsky exchanged ideas on expanding cooperation in fields of mutual interest and in different formats. They highlighted the strengthening of cooperation within the framework of international organizations and discussed the possibilities of mutual support in that context.
The parties discussed the possibilities of further deepening and expanding the Armenia-EU partnership. The interlocutors also touched on regional security issues. The Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia presented the latest developments in normalizing Armenia-Azerbaijan relations to his Polish counterpart, emphasizing the Armenian side's approaches to critical issues.