Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցության հարցերը
Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո մեկնարկել է ՀՀ և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը, որը շարունակվել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով։
Հանդիպման ընթացքում նախարարները կարևորել են ռազմական կրթության բնագավառում փորձի փոխանակման ուղղությամբ համագործակցության ակտիվացումն ու ընդլայնումը, ինչպես նաև երկուստեք ընդգծել են տարածաշրջանում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղություն հաստատելու կարևորությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տարբեր խմբերի փոխայցելությունների միջոցով ուսումնասիրել նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հետագա ընդլայնման ու նոր ոլորտների ընդգրկման հնարավորությունները:
Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են նաև պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք այլ հարցեր:

Issues of cooperation between Armenia and Georgia in defense were discussed
After RA Defense Minister Suren Papikyan's welcoming ceremony at the Ministry of Defense of Georgia, the private conversation between the RA and Georgian Defense Ministers started, which continued with the expanded delegations.
During the meeting, the ministers emphasized the activation and expansion of cooperation in military education and the importance of establishing long-term and stable peace in the region.
An agreement was reached to study the possibilities of further expanding bilateral defense cooperation and including new fields through mutual visits of different groups.
The heads of the defense departments of Armenia and Georgia also discussed several other issues related to Armenia-Georgia cooperation in defense and regional security.