Խաղաղության պայմանագրի 17 հոդվածներից 13-ը համաձայնեցված են (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Խաղաղության պայմանագրի վերջին նախագծում ունենք 17 հոդված, որից 13-ը լիարժեք համաձայնեցված են, նաև՝ վերնագիրը, նախաբանը. ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ նրա, ևս 3 հոդված համաձայնեցված է մասնակի. «Ընդ որում, ունենք հոդվածներ, որ երկու նախադասությունից է բաղկացած։ Մի նախադասությունը համաձայնեցված է, մյուսը՝ ոչ։ Ունենք հոդված, որի բառապաշարն ընդհանուր առմամբ համաձայնեցված է»,- ասել է նա։
Ըստ վարչապետի՝ «Մենք առաջարկել ենք վերցնել բոլոր համաձայնեցված հոդվածներն ու ձևակերպումները և դրանք ստորագրել որպես խաղաղության պայմանագիր, որովհետև դա հենց խաղաղության պայմանագիրն է»։

13 of the 17 articles of the peace treaty have been agreed (VIDEO)
In the latest draft of the peace treaty, there are 17 articles, 13 of which are fully agreed upon, including the title and preamble, said RA Prime Minister Nikol Pashinyan.
According to him, three more articles have been partially agreed upon. "Moreover, we have articles that consist of two sentences. One sentence is agreed, the other is not. We have an article whose vocabulary is generally agreed upon," he said.
The Prime Minister said, "We proposed to take all the agreed articles and wordings and sign them as a peace treaty because that is the peace treaty."