«Տարածաշրջանային կոմունիկացիաները չեն բացվել նաև ՌԴ մեկնաբանությունների պատճառով». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Տարածաշրջանային կոմունիկացիաները չեն բացվել այդ թվում ՌԴ մի շարք գործընկերների՝ փաստաթղթի տրամաբանության հետ կապ չունեցող և դրան հակասող մեկնաբանությունների պատճառով։ Ընդ որում, այդ մեկնաբանությունները հիմնականում հակասել են ՌԴ նախագահի՝ 2020թ. նոյեմբերի 10-ի հրամանագրի ձևակերպումներին»,- ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարություններին, թե ՀՀ-ն է սաբոտաժի ենթարկում եռակողմ հայտարարության 9-րդ կետը։
Նա նաև ասել է. «Ավտոմոբիլային ճանապարհները պատրաստ ենք բացել հենց վաղը»։ Նա վստահեցրել է, որ ՀՀ-ն պատրաստ է հաղորդակցություն տրամադրել Նախիջևանի և բուն Ադրբեջանի միջև. «Այո, պատրաստ ենք, և մենք այդ մասին ասել ենք»։ Նա հավելել է, թե այս համատեքստում ՀՀ ինքնիշխանության և իրավազորության, տարածքային ամբողջականության հետ կապված որևէ հանգամանք չի կարող լինել կասկածի տակ։

"Regional communications were not opened due to Russia's comments." Prime Minister (VIDEO)
"Regional communications were not opened due to the comments of several Russian partners, which have nothing to do with the logic of the document and contradict it. Moreover, those comments mostly contradicted the wording of the Russian President's decree of November 10, 2020," said RA Prime Minister Nikol Pashinyan, referring to the statements of Russian Foreign Minister Sergey Lavrov that RA is sabotaging the 9th point of the tripartite declaration.
He said, "We are ready to open the roads tomorrow." He assured us that RA would be ready to communicate with Nakhichevan and Azerbaijan. "Yes, we are ready, and we have said so." He added that in this context, no circumstances related to the Republic of Armenia's sovereignty, jurisdiction, or territorial integrity can be in doubt.