Սահմանազատման հանձնաժողովները փաստաթուղթ են ստորագրել
2024 թվականի ապրիլի 19-ին ստորագրված՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի 8-րդ հանդիպման արձանագրությանը համապատասխան՝ Հանձնաժողովներն ավարտել են համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի համաձայնեցման աշխատանքը:
2024 թվականի օգոստոսի 30-ին Հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգը համապատասխան կերպով ստորագրվել է: Ներկա պահին Հայաստանի Հանրապետությունը և Ադրբեջանի Հանրապետությունը սկսել են ներպետական ընթացակարգերի իրականացումը. հայտնում են ԱԳՆ-ից։

Signed on April 19, 2024, by the minutes of the 8th meeting of the Commission on Demarcation and Border Security of the State Border between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission on the Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia, the Commissions completed the work of agreeing on the regulation on joint activities :
On August 30, 2024, the regulation on the joint activity of the Commissions was duly signed. Currently, the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan have started the implementation of domestic procedures. The Ministry of Foreign Affairs informs.