Քննարկվել են միջազգային կառույցների հետ փոխգործակցության ընդլայնման հարցեր
Օգոստոսի 28-ին Դիլիջանում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ շարունակվել են ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի և արտերկրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների աշխատանքային քննարկումները։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային տարբեր ուղղություններով երկրների ու միջազգային կառույցների հետ փոխգործակցության ընդլայնման, նոր հնարավորությունների առավելագույնս իրացման հեռանկարներին, այդ նպատակով արդեն իսկ իրականացվող և հնարավոր նոր նախաձեռնություններին։
Քննարկվել են նաև արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների կադրային համալրման, բյուջետային ու վարչատնտեսական հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել նաև հանրային դիվանագիտությանն առնչվող թեմաների։

Issues of expanding cooperation with international structures were discussed
On August 28, in Dilijan, under the leadership of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan, the working discussions of the management staff of the central apparatus of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the heads of diplomatic missions abroad continued.
Thoughts were exchanged on expanding cooperation with countries and international structures in various regional directions, maximizing the realization of new opportunities, and, for this purpose, already implemented and possible new initiatives.
Staffing, budgetary, and administrative-economic issues of RA diplomatic missions abroad were also discussed, as were topics related to public diplomacy.