Ակադեմիական քաղաքի Մաստեր-պլանը պատրաստ է
«Շուրջ 44 հազար դասախոս, գիտնական և ուսանող Հայաստանից և արտերկրից, 8 պետական և 8 միջազգային/մասնավոր բուհեր կտեղավորվեն 580 հեկտար տարածքի վրա, որտեղ կներդրվեն ժամանակակից կանաչ տեխնոլոգիաներ:
Գիտակրթական այս հոյակապ միջավայրը կլինի նաև ինտելեկտուալ ժամանցի և մարզական կյանքի հանրապետական կենտրոն:
Ակադեմիական քաղաքի նախագծի մանրամասները առաջիկայում ամենատարբեր առիթներով և ձևաչափերով ներկայացնելու առիթներ կունենանք:
Մեզ համար կարևոր է, որ բոլոր մանրամասներով իմանաք ինչ ենք անում, ինչու և ինչպես: Շնորհակալություն աջակցության համար»,- գրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում:

Премьер-министр РА Никол Пашинян сообщил, что генеральный план академгородка готов.
На территории в 580 гектаров, где будут внедрены современные зеленые технологии, разместятся около 44 тысяч преподавателей, ученых и студентов из Армении и зарубежных стран, а также 8 государственных и 8 международных/частных университетов.
Эта великолепная научно-образовательная среда также станет республиканским центром интеллектуальной, развлекательной и спортивной жизни.
В ближайшее время мы сможем представить детали проекта Академгородка по различным поводам и в различных форматах.
Нам важно, чтобы вы знали все подробности о том, что мы делаем, почему и как. Спасибо за вашу поддержку - написал он на своей странице в Facebook.