Դեսպանների աշխատաժողովին քննարկվել են տարածաշրջանային ու միջազգային զարգացումները
Օգոստոսի 27-ին Դիլիջանում շարունակվում են ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի և արտերկրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների տարեկան աշխատաժողովի աշխատանքները։
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ քննարկվել են ՀՀ արտաքին քաղաքական օրակարգում գտնվող առաջնահերթ հարցեր, մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային ու միջազգային զարգացումների, առկա մարտահրավերների շուրջ։
Անդրադարձ է կատարվել միջազգային գործընկերների հետ երկկողմ համագործակցության ընթացիկ ծրագրերին, գործընկերության խորացման հնարավոր հեռանկարներին, ինչպես նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանը։

The activities of the annual workshop of the management staff of the RA MFA central apparatus and heads of diplomatic representations abroad continue in Dilijan on August 27.
Under the leadership of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, the priority issues on the country's foreign political agenda were discussed, and ideas were exchanged on regional and international developments and existing challenges.
Reference was made to current bilateral cooperation programs with international partners, possible prospects for deepening partnerships, and interaction on multilateral platforms.