Միրզոյանը և Ֆայոնին քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերը
Օգոստոսի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սլովենիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին ու եվրոպական հարցերի նախարար Տանյա Ֆայոնի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի առաջմղման ուղղությամբ ընթացիկ քայլերը։ Անդրադարձ է կատարվել իրականացվող ծրագրերին։
Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունն ու շփումներն՝ այցելությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարթակներում ներգրավածության շարունակականության ապահովման նպատակով։

Mirzoyan and Fajon discussed agenda issues of bilateral cooperation
On August 27, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, spoke by telephone with the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign and European Affairs of the Republic of Slovenia, Tanja Fajon.
The interlocutors discussed the current steps in promoting agenda issues of bilateral cooperation, referring to the implemented programs.
The ministers agreed to continue active political dialogue and contacts to ensure continuity of visits and involvement in platforms of mutual interest—Foreign and European Affairs of the Republic of Slovenia, Tanja Fajon.