Միրզոյանը և Ֆայոնին քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերը
Օգոստոսի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սլովենիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին ու եվրոպական հարցերի նախարար Տանյա Ֆայոնի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի առաջմղման ուղղությամբ ընթացիկ քայլերը։ Անդրադարձ է կատարվել իրականացվող ծրագրերին։
Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունն ու շփումներն՝ այցելությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարթակներում ներգրավածության շարունակականության ապահովման նպատակով։

Мирзоян и Файони обсудили вопросы повестки двустороннего сотрудничества
27 августа министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с вице-премьером, министром иностранных и европейских дел Республики Словения Таней Файон.
Собеседники обсудили текущие шаги в направлении продвижения вопросов повестки двустороннего сотрудничества. Были упомянуты реализованные программы.
Министры договорились продолжить активный политический диалог и контакты с целью обеспечения непрерывности визитов и участия в платформах, представляющих взаимный интерес.