Փաշինյանը շնորհավորել է Սանդուին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մոլդովայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Վստահ եմ, որ մեր երկու ժողովուրդների բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և ընդհանուր արժեքների վրա խարսխված կառուցողական հարաբերությունները կշարունակեն ամուր հիմք հանդիսանալ Հայաստանի և Մոլդովայի միջև փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման ու ամրապնդման համար, որին նոր լիցք է հաղորդվել տարբեր մակարդակներում շփումների ակտիվացմամբ:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և ամենայն բարիք»:

Pashinyan congratulated Sandu
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Republic of Moldova, Maya Sandu, on Independence Day. The message says:
"I sincerely congratulate you on Independence Day, the national holiday of the Republic of Moldova.
I am sure that the constructive relations between our two peoples based on friendship, mutual respect, and shared values ​​will continue to be a solid foundation for the further development and strengthening of mutually beneficial cooperation between Armenia and Moldova, which the activation of contacts at different levels has given a new charge.
Taking advantage of this opportunity, I wish you, Your Excellency, good health and well-being, and the friendly people of Moldova - well-being and all the best."