«Մեր համատեղ ջանքերն իրենց նպաստը կբերեն». Փաշինյանը՝ Զելենսկուն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ուկրաինայի պետական տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի և Ուկրաինայի հարաբերությունների հիմքում ընկած են մեր երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը և փոխադարձ հարգանքը, ինչին լրացուցիչ լիցք է հաղորդել տարբեր մակարդակներում շփումների ակտիվացումը:
Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերն իրենց նպաստը կբերեն Հայաստանի և Ուկրաինայի հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը և փոխշահավետ համագործակցության բարձրացմանը որակապես նոր մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և ամենայն բարիք»:

"Our joint efforts will pay off." Pashinyan to Zelensky
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, on Independence Day. The message says:
"I warmly congratulate you on the national holiday of Ukraine, Independence Day.
Relations between Armenia and Ukraine are based on the centuries-old friendship and mutual respect of our two peoples, enhanced by activating contacts at different levels.
I sincerely hope our joint efforts will contribute to the continuous development of relations between Armenia and Ukraine and raise mutually beneficial cooperation to a qualitatively new level.
Taking advantage of this opportunity, I wish you your excellence, good health and success, peace, and all the best to the friendly people of Ukraine."