«Մեր համատեղ ջանքերն իրենց նպաստը կբերեն». Փաշինյանը՝ Զելենսկուն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ուկրաինայի պետական տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի և Ուկրաինայի հարաբերությունների հիմքում ընկած են մեր երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը և փոխադարձ հարգանքը, ինչին լրացուցիչ լիցք է հաղորդել տարբեր մակարդակներում շփումների ակտիվացումը:
Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերն իրենց նպաստը կբերեն Հայաստանի և Ուկրաինայի հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը և փոխշահավետ համագործակցության բարձրացմանը որակապես նոր մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և ամենայն բարիք»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Украины Владимиру Зеленскому по случаю Дня независимости. В сообщении говорится:
"Сердечно поздравляю вас с национальным праздником Украины - Днем независимости.
Отношения между Арменией и Украиной основаны на многовековой дружбе и взаимном уважении наших двух народов, которым придан дополнительный заряд активизацией контактов на разных уровнях.
Искренне надеюсь, что наши совместные усилия будут способствовать непрерывному развитию отношений между Арменией и Украиной и поднятию взаимовыгодного сотрудничества на качественно новый уровень.
Пользуясь случаем, желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Украины – мира и всего наилучшего».