Նոր մանրամասներ Պուտին-Փաշինյան հեռախոսազրույցից
Կրեմլը մանրամասներ է հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցից։
Քննարկվել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցերը, նաև՝ հաշվի առնելով Բաքու պետական այցի ընթացքում Պուտինի և Ալիևի բանակցությունները:
Վերահաստատվել է ռուսական կողմի պատրաստակամությունը՝ հետագայում ևս աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին և Ադրբեջանին՝ խաղաղության պայմանագրի մշակման, սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացի առաջմղման, ինչպես նաև տրանսպորտային-լոգիստիկ կապերի ապաշրջափակման հարցում։
Երկկողմ օրակարգի շուրջ մտքերի փոխանակության ժամանակ հատուկ ընդգծվել է առևտրատնտեսական փոխգործակցության դրական դինամիկան:

The Kremlin disclosed the telephone conversation between RA Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin.
Issues of settling Armenian-Azerbaijani relations were discussed, taking into account the talks between Putin and Aliyev during the state visit to Baku.
The Russian side's willingness to provide further support to Armenia and Azerbaijan in developing a peace treaty, promoting border demarcation and the demarcation process, and unblocking transport and logistics links was reaffirmed.
The positive dynamics of trade and economic interaction were emphasized during exchanging ideas on the bilateral agenda.