Ձվեր՝ Բելառուսի դեսպանատան ուղղությամբ
«Հանուն հանրապետության» կուսակցության ղեկավար Արման Բաբաջանյանն իր թիմակիցների հետ ձվեր, լոլիկ ու կարտոֆիլ է նետել ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանատան ուղղությամբ։
Բողոքի ակցիայի պատճառը Բելառուսի նախագահի հայտարարությունն է, երբ ասել էր. «Ո՞ւմ են պետք հայերը՝ մեզնից բացի։ Նրանք ոչ մեկին պետք չեն։ Թող իրենց տնտեսությունը զարգացնեն ու իրենց ունեցածի վրա կենտրոնանան»։
Բաբաջանյանը լրագրողների հետ զրույցում կարծիք է հայտնել, որ Լուկաշենկոն կեղտոտ խաղ է խաղում, և Հայաստանը պետք է խզի հարաբերություններն այդ երկրի հետ. «Չէինք կարող անտարբեր մնալ, և մեր փոքր խմբի բողոքը, վստահ եմ, մեր ժողովրդի հավաքական վերաբերմունքն է»։ Բաբաջանյանը նաև ուշադրություն է հրավիրել, որ Լուկաշենկոն իր հայտարարություններն արել է Պուտինի՝ Բաքու այցից հետո։

Eggs to the Embassy of Belarus
Arman Babajanyan, head of the "For the Republic" party, and his teammates threw eggs, tomatoes, and potatoes toward the Belarusian embassy in Armenia.
The reason for the protest was the statement of the President of Belarus when he said: "Who needs Armenians besides us? No one needs them. Let them develop their economy and focus on what they have."
In a conversation with journalists, Babajanyan expressed his opinion that Lukashenko is playing a dirty game and that Armenia should sever relations with that country. "We could not remain indifferent, and the protest of our small group, I am sure, is the collective attitude of our people." Babajanyan also drew attention to the fact that Lukashenko made his statements after Putin visited Baku.