Ղազախստանում Հայաստանի դեսպանը հանդիպել է ԱԳ նախարարի տեղակալին
2024թ․ օգոստոսի 14-ին կայացել է Ղազախստանում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղևոնդյանի հանդիպումը Ղազախստանի Հանրապետության արտաքին գործորի նախարարի տեղակալ Երմուխամբետ Կոնուսպաևի հետ։
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կ․Տոկաևի՝2024թ․ ապրիլի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համատեքստում դիտարկվել են հայ-ղազախստանյան օրակարգի արդի հարցերն՝ առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար, գիտատեխնիկական և այլ ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցության հետագա առաջմղման շեշտադրմամբ։

The Ambassador of Armenia to Kazakhstan met with the Deputy Minister of Foreign Affairs
On August 14, 2024, the Armenian Ambassador to Kazakhstan, Arman Ghevondyan, met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan, Yermukhambet Konuspaev.
In the context of the agreements reached as a result of the official visit of the President of the Republic of Kazakhstan, K. Tokayev, to the Republic of Armenia on April 15, 2024, current issues of the Armenian-Kazakh agenda were considered, with an emphasis on the further promotion of bilateral interaction in the trade-economic, cultural and humanitarian, scientific-technical and other fields.