Ղազախստանում Հայաստանի դեսպանը հանդիպել է ԱԳ նախարարի տեղակալին
2024թ․ օգոստոսի 14-ին կայացել է Ղազախստանում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղևոնդյանի հանդիպումը Ղազախստանի Հանրապետության արտաքին գործորի նախարարի տեղակալ Երմուխամբետ Կոնուսպաևի հետ։
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կ․Տոկաևի՝2024թ․ ապրիլի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համատեքստում դիտարկվել են հայ-ղազախստանյան օրակարգի արդի հարցերն՝ առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար, գիտատեխնիկական և այլ ոլորտներում երկկողմ փոխգործակցության հետագա առաջմղման շեշտադրմամբ։

14 августа 2024 год посол Армении в Казахстане Армен Гевондян встретился с заместителем министра иностранных дел Республики Казахстан Ермухамбетом Конуспаевым.
В контексте договоренностей, достигнутых в результате официального визита в Республику Армения 15 апреля 2024 года Президента Республики Казахстан К.Токаева , были рассмотрены текущие вопросы армяно-казахстанской повестки дня, с акцентом на дальнейшее продвижение двустороннего сотрудничества в торгово-экономической сфере, культурно-гуманитарной, научно-технической и других областях.