Քննարկվել է Հայաստանի և Վիետնամի քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրերի ազատականացման հարցը
Օգոստոսի 12-ին Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սուրեն Բաղդասարյանը հանդիպել է Վիետնամի արտաքին գործերի նախարար Բույ Թան Շոնի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսական, քաղաքական, կրթական, մշակութային և այլ ոլորտներում փոխհարաբերությունների օրակարգի ընդլայնմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Ընդգծվել է քաղաքական բարձր մակարդակի փոխայցերի նշանակությունը՝ երկկողմ հարաբերությունների դինամիկ զարգացման տեսանկյունից:
Ներկայացնելով «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի շրջանակներում տարածաշրջանային համագործակցության վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները՝ դեսպան Բաղդասարյանը կարևորել է Վիետնամի հետ կապերի ամրապնդումը միջազգային և տարածաշրջանային ձևաչափերում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկու երկրների քաղաքացիների համար մուտքի արտոնագրերի ազատականացման, զբոսաշրջության խթանման, Հայաստան-Վիետնամ ուղիղ չվերթների կազմակերպան և այլ հարցեր:

Обсужден вопрос либерализации визового режима для граждан Армении и Вьетнама
12 августа Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Социалистической Республике Вьетнам Сурен Багдасарян встретился с министром иностранных дел Вьетнама Буй Тхань Соном.
Собеседники обсудили ряд вопросов, связанных с расширением повестки отношений в экономической, политической, образовательной, культурной и других сферах. Была подчеркнута важность взаимных политических визитов на высшем уровне с точки зрения динамичного развития двусторонних отношений.
Представляя подходы армянской стороны относительно регионального сотрудничества в рамках программы «Перекресток мира», посол Багдасарян подчеркнул важность укрепления отношений с Вьетнамом в международном и региональном форматах.
В ходе встречи также обсуждались либерализация визового режима для граждан обеих стран, развитие туризма, организация прямых авиарейсов между Арменией и Вьетнамом и другие вопросы.