ՀՀ ԱԳՆ-ն կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց
Հույս հայտնելով, որ բարեկամ Լիբանանում կպահպանվի խաղաղությունն ու կայունությունը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն այդուհանդերձ կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց, եթե չկա դրա խիստ անհրաժեշտություն։
Միաժամանակ, նախարարությունը հորդորում է Լիբանանում այս պահին բնակվող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին ցուցաբերել առավելագույն զգուշավորություն, խուսափել վերջին օրերին թիրախավորված շրջաններ այցելելուց և հետևել Լիբանանի իրավասու մարմինների պաշտոնական հաղորդումներին և նախազգուշացումներին։
Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված խնդիրների բախվելու դեպքում ՀՀ քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել Լիբանանում ՀՀ դեսպանության հետ։

The RA MFA calls on RA citizens to temporarily refrain from visiting Lebanon
Expressing hope that peace and stability will be preserved in friendly Lebanon, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia nevertheless calls on RA citizens to temporarily refrain from visiting Lebanon unless necessary.
At the same time, the ministry urges the citizens of the Republic of Armenia currently residing in Lebanon to exercise maximum caution, avoid visiting the targeted regions in recent days and follow the official reports and warnings of the Lebanese authorities.
In case of encountering problems caused by the situation, RA citizens can contact the RA Embassy in Lebanon.