«Մարգարայի անցակետը վաղուց պատրաստ է սպասարկելու». ՊԵԿ նախագահ
«Մարգարայի անցակետը վաղուց պատրաստ է սպասարկելու երրորդ երկրների քաղաքացիներին ու դիվանագիտական անձնագիր ունեցող անձանց». հայտարարել է ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։
Հարցին՝ երբվանի՞ց կսպասարկեն, նա նշել է, թե դրա համար քաղաքական որոշում է անհրաժեշտ։
«Մաքսակետն այսպես, թե այնպես պետք է կառուցվեր ու կառուցվել է։ Եղել է նախնական պայմանավորվածություն, դրա շրջանակներում մենք աշխատել ենք, կետը պատրաստի վիճակի ենք բերել, և երբ քաղաքական որոշում լինի, պատրաստ ենք սպասարկելու»,- ասել է նա։
Ինչ վերաբերում է թուրքական կողմում մաքսակետում կատարվող աշխատանքներին, Բադասյանն ասել է, թե այդ մասին տեղեկություններ չունի. «Միգուցե իրենց կետը կարիք չունի լրացուցիչ աշխատանքների, կամ ունի, չեմ կարող ասել»։

"Margara checkpoint has been ready to serve for a long time." Chairman of SRC
"The Margara checkpoint has long been ready to serve citizens of third countries and persons with diplomatic passports," announced SRC President Rustam Badasyan.
When asked when they will be served, he said a political decision is needed.
"The customs office had to be built, and it was built. There was a preliminary agreement, and we worked within it. We brought the point to a ready state, and when there is a political decision, we are ready to serve," he said.
Badasyan said he needed more information about the work at the Turkish customs point. "Maybe their point doesn't need additional work, or it does; I can't say."