Մենք զգալի առաջընթաց ենք գրանցել խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ. Ամիրբեկով
Բաքուն էական առաջընթաց է գրանցել Երևանի հետ խաղաղության բանակցություններում: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը:
«Մենք զգալի առաջընթաց ենք գրանցել խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ։ Մենք երբեք այսքան մոտ չենք եղել դրան», - հայտարարել է Ամիրբեկովը։
Նրա խոսքով, այժմ Բաքուն և Երևանը պատմական հնարավորություն ունեն թերթելու թշնամանքի այդ գլուխը և զբաղվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում իրավիճակի փոփոխությամբ և այն դարձնել բարիդրացիության, կայունության և խաղաղության վայր։

We have made significant progress towards concluding a peace agreement. Amirbekov
Elchin Amirbekov, a representative of the President of Azerbaijan who is in charge of special assignments, announced that Baku has made significant progress in peace negotiations with Yerevan.
"We have made significant progress towards concluding a peace agreement. We have never been so close to it," said Amirbekov.
According to him, Baku and Yerevan now have a historic opportunity to turn that chapter of hostility and deal with the change in the situation in the South Caucasus region and make it a place of neighborliness, stability, and peace.