Հայաստանը Սաուդյան Արաբիայում նոր դեսպան ունի
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով մի շարք երկրներում դեսպաններ են նշանակվել։ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կարեն Գրիգորյանը, համատեղության կարգով, նշանակվել է Սաուդյան Արաբիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Աբու Դաբի)։
Սուրբ Աթոռում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բորիս Սահակյանը, համատեղության կարգով, նշանակվել է Երուսաղեմի Սուրբ Հովհաննեսի, Հռոդոսի և Մալթայի Ինքնիշխան Ռազմական Բարեխնամ Ուխտում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Վատիկան)։
Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սահակ Սարգսյանը, համատեղության կարգով, նշանակվել է Քենիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ադիս Աբեբա)։

Armenia has a new ambassador in Saudi Arabia
President Vahagn Khachaturian's decree has appointed ambassadors to several countries. Karen Grigoryan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the United Arab Emirates has been jointly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of Saudi Arabia (residence: Abu Dhabi).
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Holy See, Boris Sahakyan, has been jointly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Sovereign Military Barekhnám Covenant of Saint John of Jerusalem, Rhodes and Malta (residence: Vatican).
Sahak Sargsyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Federal Democratic Republic of Ethiopia has been jointly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Kenya (residence: Addis Ababa).